חיפה בלאדי | אירוע פתיחה חגיגי

תאריך: 02-12-2021
שעה: 20:30
מיקום: תיאטרון בית הגפן
כתובת: שדרות הציונות 33
מחיר: 0 ₪
נגישות: כן
שפות: עברית אנגלית ערבית
הירשמו עכשיו

חיפה בלאדי
אין זמן יפה מהחג של החגים להתערבב ולנסות לזקק את קסמה של חיפה בעיני האמנים המרכיבים אותה, חיים בה ויוצרים בה. נתבונן בה כמו אהובה, שחברנו ובוחרים כל יום מחדש. לגמרי לא נטולת פגמים אבל אין כמותה. שונה, קשה אך מלאת רוך ופיוט. נלחמת ומתפייסת מהר, עולה ויורדת, נוהמת ומשוררת. קצוות רבים לה, אבל נקשרת ונכנסת ללב פנימה. מקבץ מופעים בבכורה, מתחומי אמנות שונים, שיספרו כל אחד בדרכו, את הסיפור האמיתי של העיר שהתעוררה.

"בנשימה אחת"
אגדה ברהמינית המתרחשת בחיפה ומתגלגלת לה בין ההר לים. 
יוצר ומבצע : יגאל מירטנבאום – מלחין ואומן סאונד. יצירותיו להרכבים אקוסטיים ועבודות בתחום המוזיקה האלקטרונית מפגישות תפישות מופשטות של זמן וחומר צלילי, עם סביבה מוזיקלית המושפעת מעולם התיאטרון. על היצירות האלקטרוניות שחיבר זכה בשנת 2019 בפרס מפעל הפיס לאמנויות ומדעים ע"ד לנדאו. 

השכונות האהובות עלי בחיפה
מופע המשלב את שתי אהבותיו הגדולות בחייו של היוצר, איור וכתיבת שירים. אגם משתמש בשקפים מאוירים כדי לספר את סיפורן של כמה מהשכונות האהובות עליו בחיפה. הפרויקט לוקח השראה מהקלאסיקה הספרותית "דירה להשכיר" מאת לאה גולדברג ומהאיורים המפורסמים של שמואל כץ המלווים אותה.
יוצר ומבצע:  יואב אגם, חיפאי מלידה ובהווה, בן 23. בוגר מכללת תלתן,  מעצב גראפי ומאייר.

רעש סופי 
מופע רעש סופי בליווי תנועה וריקוד סופי/עכשווי. בשיתוף הרקדנית ניירוז. 
האדי חליל, אמן רב תחומי, בוגר תואר ראשון באמנות מאוניברסיטת חיפה. חי ויוצר בחיפה.
עוסק בעיקר בציור פיסול ופרפורמנס. דרך מדיומים אלה הוא מדבר על מצבורי מציאות אישיים, בודק סדרים חדשים וחוקר את הנפשי והחברתי. בשפתו הגדושה הוא בונה חללים ויוצר מקצב מהיר המקיף את הצופה. יצירתו אינטואיטיבית, הוא משתמש בלא מודע כדי להציף ולבחון מחדש, ודרך כך חוויותיו האישיות עוברות הפשטה ונהפכות לשאלות אנושיות. כמעט אוניברסליות.
יוצרים ומבצעים: האדי חליל, ניירוז קובטי

מה לעזאזל את מחפשת בחיפה? 
גם היא שואלת את עצמה. היא הגיעה לכאן נחושה להיות חיפאית, אבל שום דבר לא הולך כמו שציפתה.
זהו ניסיון חשוף של אישה צעירה לשרטט דיוקן של חיפה דרך עיניה. במהלך 'סיור מודרך' בין תחנות הכרמלית ייבקעו סדקים מן העבר, יתערבבו הזר עם המוכר והעירוני עם הפרטי.
אז מה את באמת מחפשת בחיפה?
יוצרת ומבצעת :  נעה בר ניר – יוצרת תיאטרון ומורה, בוגרת המסלול לבימוי והוראה בסמינר הקיבוצים. חיפאית טרייה וגאה, מתגוררת בשכונת הדר. 

סוד הקסם החיפאי
מופע מוזיקלי  הבא לבטא את סוד הקסם של חיפה והמאבק התמידי שלה לקיים חיים משותפים.
יוצרים ומבצעים: מארק קירז'נר – נגן גטרה בס, קונטרבס ומלחין ירושלמי. חיפאי בשלוש השנים האחרונות | קבורק אסטפניאן – נגן כלי הקשה ויוצר חיפאי במקור. 

MADE IN CHINA
סיפור אהבה אמיתי, כמעט בלתי אפשרי, בין שני בני אדם, שתי תרבויות, שתי ערים תאומות – האחת העיר השלישית בגודלה בישראל, המונה האחד ישראלי, שחקן ובמאי, מנהל בית ספר חיפאי למשחק, וחי בעיר חיפה. 
השני סיני, פסנתרן ומנהל בית ספר למוסיקה, בצ'נגדו שבסין, אותה עזב בשביל האהבה.  בשירה, נגינה ומשחק בעברית באנגלית ובסינית
סין שי צ'נג (צ'ן צ'ן) ויהונתן שוורץ יספרו את סיפור אהבתם Maid in China 


عيب الواحد يحكي - "עיב אלואחד יחקי" - בושה לדבר
רצף מערכונים נשיים חיפאיים: איך זה גם להיות אשתו של... וגם אמא עובדת, מה עושים בפקקים בדרך לחיפה, על מה מדברות הנשים של וואדי ניסנאס, על הוואטסאפ, על הפייסבוק ועל החיים בכלל...
יוצרות ומבצעות: רנין בשארת וחנאן חילו 
יוצרת, אוצרת, אדריכלית ובימאית האירוע : אופירה זילברשטיין
שחקנית יוצרת ("פרופורציות" "כלב ושמו עוני" ועוד), מפיקה, עורכת תוכן ומורה לתיאטרון (מדריכת סדנאות "תיאטרון שימושי" ). יועצת אמנותית לכנסים ואירועים בימתיים. אוצרת ובימאית "הבמה החצופה" המתקיימת מידי חודש בבית הגפן זו השנה השלישית ברציפות.   

סדר המופיעים יישאר בסוד וייחשף רק במופע עצמו. הערב ארוך מן הרגיל אבל שווה כל רגע. 
הכניסה בכפוף לתנאי התו הירוק
  מדיניות ביטולים